• 3 år sedanSEP
    0 Kommentarer

    Resultat Biathle öppna DM, JDM och UDM samt Sjövillans egna Biathle:

    Öppna UDM/Pojkar/Ungdomar:

    1 06:03,4 Thomas Östervall Åkersberga Simsällskap
    2 06:24,7 Karl-Johan Rasmuson K1
    3 06:43,0 Jakob Rasmuson K1
    4 07:08,5 Olof Jardefeldt SK Neptun
    5 07:31,2 Melvin Elisson SK Neptun
    6 07:56,4 Daniel Bergkvist/Dorenius K1
    7 08:45,2 Filip Granqvist
    8 09:19,4 Arvid Forseth K1
    DNF Ludvig Rasmuson K1

    Sjövillans Biathle/Pojkar:

    Placering: Tid: Namn:
    1 06:03,4 Thomas Östervall Åkersberga Simsällskap
    2 06:24,7 Karl-Johan Rasmuson K1
    3 06:30,4 Marcus Stenberg Uppsala Modern Femkamp
    4 06:43,0 Jakob Rasmuson K1
    5 07:08,5 Olof Jardefeldt SK Neptun
    6 07:12,7 Erik Nicklasson Uppsala Modern Femkamp
    7 07:31,2 Melvin Elisson SK Neptun
    8 07:56,4 Daniel Bergkvist/Dorenius K1
    9 08:45,2 Filip Granqvist
    10 09:19,4 Arvid Forseth K1
    DNF Ludvig Rasmuson K1
    DNF Axel Strömsöe Dalregementet IF

    Öppna UDM/Flickor:
    Placering: Tid: Namn: Klubb:
    1 07:03,2 Fanny Lindgren SK Neptun/K1
    2 07:58,8 Sarah Bergkvist/ Dorenius K1
    3 08:57,3 Saga Tarma Sjövillan/K1
    4 09:19,4 Olivia Grahn
    DNF Louisa Garay

    Sjövillans Biathle/Flickor:

    1 07:03,2 Fanny Lindgren SK Neptun/K1
    2 07:58,8 Sarah Bergkvist/ Dorenius K1
    3 08:57,3 Saga Tarma Sjövillan/K1
    4 09:19,4 Olivia Grahn
    DNF Louisa Garay

    Öppna JDM/Pojkar: Juniorer:

    1 16.59.2 Markus Kjellberg Åkersberga simsällskap
    2 19:22,5 Marcus Pirkizri Åkersberga simsällskap
    3 19:24,8 Wictor Häggblad Åkersberga simsällskap
    4 20:20,5 Marcus Friberg

    Junior: Pojkar: Sjövillans Biathle
    Placering Tid: Namn: Klubb:
    1 15.21. Phlip Dannfors Uppsala Modern Femkamp
    2 15.31 Daniel Stenbock Uppsala Modern Femkamp
    3 16.59.2 Markus Kjellberg Åkersberga simsällskap
    4 17.00.0 Jonathan Berglind Uppsala Modern Femkamp
    5 19:22,5 Marcus Pirkizri Åkersberga simsällskap
    6 19:24,8 Wictor Häggblad Åkersberga simsällskap
    7 20:20,5 Marcus Friberg

    Senior: Herrar: Öppna/DM/Biathle
    Placering Tid: Namn: Klubb:
    1 15:04,4 Michael Brandt Sjövillan/K1
    2 15:29,1 Jonny Reichwald K1
    3 17:53,6 Charlan Söderström Sjövillan/K1
    4 18:04,2 Erik Karlström/Hansback Sjövillan/K1
    5 19:23,1 Mårten Höglund Sjövillan/K1
    6 20:00,2 Örjan Östervall Åkersberga simsällskap
    7 20:55,4 Martin Forseth K1
    8 21:35,6 Miska Tarma Sjövillan/K1
    9 22:08,6 Jesper Fermgård

    Senior: Herrar: Sjövillans Biathle
    Placering Tid: Namn: Klubb:
    1 14:50,2 Tomas karlsson Anderstorp OK
    2 15:04,4 Michael Brandt Sjövillan/K1
    3 15:29,1 Jonny Reichwald K1
    4 17:53,6 Charlan Söderström Sjövillan/K1
    5 18:04,2 Erik Karlström/Hansback Sjövillan/K1
    6 18:29,1 Christofer Olaison
    7 18:50,2 Martin Kjellberg
    8 19:05,1 Peter Jonsson
    9 19:23,1 Mårten Höglund Sjövillan/K1
    10 19:35,8 Joshua Prentice
    11 20:00,2 Örjan Östervall Åkersberga simsällskap
    12 20:55,4 Martin Forseth K1
    13 21:35,6 Miska Tarma Sjövillan/K1
    14 22:08,6 Jesper Fermgård

    Senior: Damer: Sjövillans Bitahle
    Plac: Tid: Namn:
    1 20:40,1 Monika Berge
    2 20:41,1 Annelie Carlström
    3 24:21,7 Anette Tarma